Ykp Pyc Eng De Ro



НАТИСНІТЬ ТУТ, ЩОБ ДОПОМОГТИ МУЗЕЮ


Експозиція музею розгортається справа наліво на 12 планшетах. Верхня частина кожного планшету прикрашена малюнком знака зодіаку з розписів чернівецької синагоги "Бейт-Тфіла Біньямін". Кожному знаку відповідає місяць єврейського року. Ці малюнки символізують одночасно і круговорот традиційного єврейського життя, і драматичну зміну історичних епох. Оздоблення планшету нагадує талес - ритуальну накидку релігійного єврея, яка використовується при богослужінні.

Перший планшет містить матеріали про розселення євреїв на території Буковини, укази і циркуляри австрійського уряду, що стосуються порядку та умов проживання євреїв, сімейні фотографії та старовинні листівки з видами буковинських міст.
На другому, третьому та четвертому планшетах представлене релігійне життя, розповідається про знаменитих хасидськіх цадикiв - Баал-Шем-Това, Ружинського ребе Ісроеля Фрідмана з Садгори та Менделя Хагера з Вижниці.
П'ятий планшет знайомить із зразками релігійного художньої творчості. Тут показані унікальні розписи синагог, надгробні камені-мацеви.
Шостий планшет присвячено життю чернівецької єврейської громади. Тут представлені громадські діячі, великі філантропи і донатори, що створили благодійні фонди для підтримки незаможних членів громади.
Рухові за самоідентифікацію євреїв на противагу німецькiй асиміляції присвячені сьомий і восьмий планшети, що знайомлять з підготовкою та проведенням історичної Чернівецької конференції з мови ідиш в 1908 р.
У середині ХІХ століття на Буковині виник феномен єврейсько-німецької літератури. Дев'ятий планшет знайомить з видатними діячами літератури, що представляють як традиційну єврейську, так і сучасну європейську творчі тенденції.
Боротьбі політичних партій і течій, представлених в єврейському суспільстві, присвячені документи та матеріали десятого планшету експозиції.
Одинадцятий і дванадцятий планшети, що завершують період історії, покладений в основу музейної експозиції, присвячені включенню Буковини до складу СРСР і трагічним подіям початку війни.




Для докладнiшого ознайомлення натисніть на зображення з номером планшету.

Планшет 1
Планшет 2
Планшет 3
Планшет 4
Планшет 5
Планшет 6

Планшет 7
Планшет 8
Планшет 9
Планшет 10
Планшет 11
Планшет 12











Проект "Єврейські Чернівці. Незабутий образ".
© 2010 - Галина Хараз. Концепція сайту, дизайн, підбір матеріалів.